Jak aktywnie spędzać czas w gronie rodzinnym?

Masz już pomysł na rodzinne popołudnie? Niezależnie od wysokości temperatury powietrza wiosną, latem i jesienią możecie wybrać się na rodzinną wycieczkę rowerową. Z pewnością wokół waszego miejsca zamieszkania znajdują się mniej ruchliwe drogi, ścieżki rowerowe lub posiadasz bagażnik rowerowy, który pozwoli zabrać rowery w urokliwe, nieco bardziej oddalone miejsce.

Wycieczka rowerowa – dopasuj trasę do możliwości

Dziesięcioletnie dziecko o przeciętnej sprawności fizycznej potrafi przemierzyć około 20 km rowerem co najmniej raz w tygodniu. Jeśli poszukujesz pomysłu na rodzinne spędzenie czasu możesz wybrać się na rower. Wraz z rodziną warto zadbać o bezpieczeństwo, pamiętając o kaskach oraz przeglądzie rowerów. Trasa rowerowa na rodzinną aktywność nie powinna być wymagająca, a bardziej rekreacyjna, ułożona z dbałością o piękne widoki oraz jak największą ilość świeżego powietrza. Doskonałym pomysłem na wspólną przejażdżkę jest wybór trasy, biegnącej przez las.

Aktywny styl życia z dbałością o zdrowie

Jazda rowerem doskonale wpływa na wzmocnienie siły mięśni nie tylko nóg, ale rąk oraz kręgosłupa. Dobierz rowery, które odpowiadają wzrostowi, a w przypadku dzieci regularnie dopasowuj wysokość siodełka do ich szybkiego tempa wzrostu. Wasza przejażdżka:

  • może dostarczyć nie tylko endorfin, wpływających na dobry nastrój,
  • wzmocnić mięśnie,
  • poprawić kondycję i wydolność,
  • ale i dostarczyć wiedzy.

Jeśli celem waszej wyprawy będzie miejsce, atrakcyjne z punktu widzenia geograficznego lub historycznego, z pewnością długo będzie można wspominać wycieczkę i wspólne odkrywanie pięknych miejsc.