5 interesujących pomysłów na zdrowe spędzanie wolnego czasu

Aktywne spędzanie czasu zyskuje ostatnio na popularności. Nic dziwnego! Zbawienny wpływ aktywności fizycznej na zdrowie został udowodniony naukowo i zyskuje coraz więcej zwolenników.

Jak ciekawie i zdrowo spędzać czas wolny?

Poniżej przedstawiamy kilka interesujących pomysłów na spędzenie czasu nie tylko na świeżym powietrzu.

  1. Spacery

Aktywność fizyczna to nie tylko męczące sporty i rywalizacja. Jedną z najłatwiej dostępnych, a przy tym najprzyjemniejszych aktywności jest spacer po okolicy. Wędrówka po parku czy po lesie z pewnością pozwoli się wyciszyć i zrelaksować, a przy tym zadbać o swoje zdrowie.

  1. Bieganie

To z pewnością najczęściej podejmowana aktywność fizyczna. Nic dziwnego – wystarczą do tego jedynie wygodne buty, komfortowy ubiór i trochę samozaparcia. Dodatkowo jest to świetny sposób na podziwianie otaczającej nas przyrody.

  1. Rower

Okres wiosny i lata to idealna pora na wyjęcie roweru z piwnicy i poznawanie bliższej lub dalszej okolicy z perspektywy dwóch kół. Zachęca do tego rosnąca ilość ścieżek rowerowych, a także wiele korzyści zdrowotnych. Dzięki weekendowym wycieczkom mamy możliwość odkrycia dotąd niepoznanych przez nas urokliwych miejsc.

  1. Joga

W ostatnich latach coraz popularniejsza staje się aktywność wywodząca się z kultury hinduskiej. Joga nie tylko umożliwia pozbycie się bólu (np. w okolicach kręgosłupa), nabranie elastyczności czy ćwiczenie równowagi, ale również pozytywnie oddziałuje na ludzką psychikę. Do praktyki jogi potrzeba jedynie maty i wygodnych ubrań.

  1. Gra w frisbee

Coś dla miłośników spędzania czasu na świeżym powietrzu w większym towarzystwie. Wystarczy znaleźć kawałek większej przestrzeni, zakupić dysk i zebrać grupę przyjaciół. To przyjemny sposób na ćwiczenie zręczności, szybkości czy wytrzymałości. Reguły zabawy można modyfikować zależnie od chęci i potrzeb grupy.